top of page
Szukaj

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Komunikacja w medycynie”

Zaktualizowano: 15 lut 2023

Studium Komunikacji Medycznej WUM Zespół Języka Medycznego Rady Języka Polskiego PAN Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej Instytut Języka Polskiego UW Pracownia Medycyny Społecznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Studium Etyki Lekarskiej WUM Centrum Nauk Humanistycznych i Społecznych Medycyny WUM

zapraszają do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Komunikacja w medycynie”. Konferencja odbędzie się 26-27 listopada 2021 r. (piątek i sobota) i będzie miała charakter hybrydowy (odbędzie się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i w programie Zoom).
Nasza konferencja od 2016 r. jest przestrzenią spotkania osób, które zawodowo zajmują się komunikacją medyczną lub z zainteresowaniem spoglądają w jej kierunku z perspektywy uprawianej przez siebie dyscypliny badawczej. W zeszłym roku odbyło się powiązane z tą konferencją seminarium naukowe dotyczące kształcenia komunikacji medycznej w warunkach pracy zdalnej. W tym roku, w ramach piątej konferencji z cyklu „Komunikacja w medycynie”, zapraszamy do zgłaszania wystąpień poruszających m.in. następujące tematy:


 • metodyka kształcenia umiejętności komunikacyjnych na uczelniach medycznych (z uwględnieniem warunków nauczania zdalnego),

 • pandemiczne i popandemiczne wyzwania komunikacyjne w relacji z pacjentem,

 • ruch antyszczepionkowy jako wyzwanie komunikacyjne dla współczesnej medycyny,

 • potrzeby współczesnego pacjenta i jego perspektywa w dydaktyce i praktyce medycznej,

 • kompetencje zdrowotne pacjentów i ich rola w komunikacji z personelem medycznym,

 • komunikacja z pacjentem w telemedycynie,

 • psychologiczne, prawne, socjologiczne i lingwistyczne aspekty komunikacji medycznej,

 • komunikacja medyczna w Polsce jako dyscyplina – wyzwania i perspektywy,

 • komunikacja w zespole terapeutycznym i komunikacja interprofesjonalna,

 • komunikacja zdrowotna i język w kampaniach profilaktycznych.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej konferencji: REJESTRACJA. Tam też znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące naszego spotkania.

Ze względów organizacyjnych możemy gościć na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym trzydzieści osób, które jako pierwsze zgłoszą chęć osobistego udziału w konferencji. Osobom tym zapewniamy materiały konferencyjne i przerwy kawowe.

Abstrakty wystąpień (umieszczone w formularzu rejestracyjnym) przyjmujemy do 5 października 2021 r. Prosimy, aby każdy abstrakt zawierał następujące części:

 1. wystąpienia prezentujące wyniki badań: wprowadzenie, cel wystąpienia, materiał i metody, główne wyniki, najważniejsze wnioski;

 2. wystąpienia teoretyczne, poglądowe: wprowadzenie, cel wystąpienia, omówienie, najważniejsze wnioski.

O przyjęciu wystąpienia poinformujemy do 25 października 2021 r. (przedłużenie terminu w związku z wcześniejszym wydłużeniem terminu przyjęć wystąpień oraz bardzo dużą liczbą nadesłanych abstraktów)

Zgłoszenia udziału biernego przyjmujemy do 10 listopada 2021 r.

Udział w konferencji – zarówno bierny, jak i czynny – jest bezpłatny. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy. Adres konferencji to: komunikacjamedyczna@wum.edu.pl.

KOMITET ORGANIZACYJNY

dr Antonina Doroszewska (WUM, RJP) – przewodnicząca dr hab. Katarzyna Jankowska, prof. UMK – zastępczyni przewodniczącej dr Marta Chojnacka-Kuraś (UW, ZJM RJP) – zastępczyni przewodniczącej lek. Anna Kołodziejek (WUM) – sekretarz mgr, lek. Iwona Drozdowska (WUM) mgr Magdalena Szwalgin (WUM) mgr Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak (WUM)

12 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


 • Facebook
 • YouTube
bottom of page